okres Stará Ľubovňa
(okres Stará Ľubovňa · okres Stará Ľubovňa · Bezirk Altlublau)Obec Slovenska · Prešovský kraj
Sídlo: Stará Ľubovňa
Mestá a obce
celkom 62 miest a obcíObec okres Stará Ľubovňa zaberá 708 km² rozdelená na 44 obcí. Sídlom je Stará Ľubovňa.Obec má 51 040 obyvateľov, s hustotou 72 obyvateľov na km².
V obci okres Stará Ľubovňa je ďalších 32 miest, ktoré nie sú zobrazené.
Mapy obce
Stiahnutie SVG a PNGObce
44 obcíObec okres Stará Ľubovňa sa delí na 44 obcí. Najväčšou rozlohou vyniká Jakubany (66 km²) a najmenšia je Hajtovka (3 km²). Stará Ľubovňa má najvyššiu hustotu zástavby s 4 297 budovami.
| Obec | Obyvateľstvo | Rozloha km² | Budovy | PSČ | |
|---|---|---|---|---|---|
| Chmeľnica | 945 | 13 | 516 | 2 | Zobraziť → |
| Forbasy | 394 | 4 | 307 | 2 | Zobraziť → |
| Hajtovka | 91 | 3 | 148 | 2 | - |
| Haligovce | 679 | 11 | 715 | 2 | Zobraziť → |
| Hniezdne | 1 443 | 18 | 598 | 2 | Zobraziť → |
| Hraničné | 211 | 8 | 212 | 2 | - |
| Hromoš | 521 | 13 | 289 | 2 | Zobraziť → |
| Jakubany | 2 502 | 66 | 1 564 | 2 | Zobraziť → |
| Jarabina | 862 | 23 | 602 | 1 | Zobraziť → |
| Kamienka | 1 392 | 29 | 1 297 | 1 | Zobraziť → |
| Kolačkov | 1 095 | 17 | 565 | 2 | Zobraziť → |
| Kremná | 111 | 4 | 115 | 1 | - |
| Kyjov | 752 | 16 | 666 | 2 | Zobraziť → |
| Lacková | 170 | 6 | 212 | 1 | - |
| Legnava | 226 | 8 | 244 | 1 | - |
| Lesnica | 537 | 15 | 442 | 2 | Zobraziť → |
| Litmanová | 630 | 18 | 500 | 1 | Zobraziť → |
| Lomnička | 2 001 | 31 | 275 | 1 | Zobraziť → |
| Malý Lipník | 446 | 14 | 428 | 1 | Zobraziť → |
| Matysová | 68 | 10 | 230 | 1 | - |
| Mníšek nad Popradom | 674 | 18 | 654 | 1 | Zobraziť → |
| Nižné Ružbachy | 632 | 10 | 333 | 2 | Zobraziť → |
| Nová Ľubovňa | 2 776 | 14 | 1 695 | 1 | Zobraziť → |
| Obručné | 44 | 6 | 61 | 1 | - |
| Orlov | 735 | 21 | 585 | 2 | Zobraziť → |
| Plaveč | 1 863 | 17 | 876 | 1 | Zobraziť → |
| Plavnica | 1 527 | 20 | 781 | 1 | Zobraziť → |
| Podolínec | 3 243 | 34 | 1 410 | 2 | Zobraziť → |
| Pusté Pole | 230 | 3 | 197 | 1 | - |
| Ruská Voľa nad Popradom | - | 6 | 148 | 2 | - |
| Starina | 58 | 9 | 200 | 1 | - |
| Stará Ľubovňa | 16 338 | 31 | 4 297 | 2 | Zobraziť → |
| Stráňany | 195 | 12 | 293 | 2 | - |
| Sulín | - | 20 | 313 | 1 | - |
| Veľká Lesná | 496 | 24 | 439 | 2 | Zobraziť → |
| Veľký Lipník | 1 010 | 28 | 883 | 1 | Zobraziť → |
| Vislanka | 255 | 4 | 273 | 2 | - |
| Vyšné Ružbachy | 1 294 | 18 | 851 | 1 | Zobraziť → |
| Údol | 416 | 13 | 494 | 1 | Zobraziť → |
| Čirč | 1 189 | 20 | 774 | 1 | Zobraziť → |
| Ďurková | - | 4 | 123 | 2 | - |
| Ľubotín | 1 364 | 11 | 426 | 1 | Zobraziť → |
| Šambron | 420 | 17 | 244 | 1 | Zobraziť → |
| Šarišské Jastrabie | 1 205 | 21 | 514 | 2 | Zobraziť → |
PSČ
20 PSČObec okres Stará Ľubovňa má 20 PSČ oblastí pokrývajúcich 2 684 km² s 45 094 budovami. V obci okres Stará Ľubovňa sa používa 0 - PSČ v okres Stará Ľubovňa začínajú číslicami (táto zóna). PSČ s najvyšším počtom budôv je 06401 (Stará Ľubovňa) (3 300 budôv).
| # | Kód / Názov | Obyvateľstvo | Rozloha | Budovy | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 06401 | 16 883 | 43.42 km² | 3 300 | Zobraziť → |
| 2 | 06511 | 4 271 | 31.85 km² | 959 | Zobraziť → |
| 3 | 06503 | 4 261 | 64.63 km² | 988 | Zobraziť → |
| 4 | 06545 | 2 975 | 66.25 km² | 997 | Zobraziť → |
| 5 | 05995 | 2 733 | 28.1 km² | 345 | Zobraziť → |
| 6 | 06512 | 2 502 | 65.71 km² | 510 | Zobraziť → |
| 7 | 06501 | 2 007 | 28.69 km² | 626 | Zobraziť → |
| 8 | 06548 | 1 957 | 37.04 km² | 432 | Zobraziť → |
| 9 | 06502 | 1 926 | 27.75 km² | 513 | Zobraziť → |
| 10 | 06544 | 1 863 | 16.68 km² | 546 | Zobraziť → |
Obec okres Stará Ľubovňa má 33 poštových zariadení 18 pôšt, 5 poštových schránok, 10 balíkoboxov.
Doprava
0 liniek na 0 trasáchKliknite na trasu v mape pre zobrazenie detailov.
Obec okres Stará Ľubovňa má sieť verejnej dopravy s dĺžkou 0 km, zahrňajúcu 0 liniek a 0 trás.
Kompletný prehľad dopravyHustota obyvateľstva a zástavby
Podľa obcíPrejdite myšou nad obec pre zobrazenie hodôt hustoty.
Rebríčky obcí
Vrchol a spodok podľa kľúčových metríkPodľa počtu obyvateľov
Podľa rozlohy
Podľa počtu budôv
Podľa hustoty ob.
| # | Obec | Obyvateľstvo | Rozloha km² | Hustota obyvateľstva a zástavby (res/km²) |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Stará Ľubovňa | 16 338 | 30.8 km² | 530 |
| 2 | Nová Ľubovňa | 2 776 | 14.4 km² | 192 |
| 3 | Ľubotín | 1 364 | 10.8 km² | 126 |
| 4 | Plaveč | 1 863 | 16.7 km² | 111 |
| 5 | Podolínec | 3 243 | 33.8 km² | 95 |
| 6 | Forbasy | 394 | 4.5 km² | 87 |
| 7 | Hniezdne | 1 443 | 18.0 km² | 80 |
| 8 | Plavnica | 1 527 | 19.6 km² | 77 |
| 9 | Chmeľnica | 945 | 12.6 km² | 75 |
| 10 | Vyšné Ružbachy | 1 294 | 18.0 km² | 71 |
| 11 | Pusté Pole | 230 | 3.2 km² | 71 |
| 12 | Lomnička | 2 001 | 30.8 km² | 65 |
| 13 | Nižné Ružbachy | 632 | 9.8 km² | 64 |
| 14 | Kolačkov | 1 095 | 17.4 km² | 62 |
| 15 | Vislanka | 255 | 4.2 km² | 60 |
| 16 | Haligovce | 679 | 11.4 km² | 59 |
| 17 | Čirč | 1 189 | 20.2 km² | 58 |
| 18 | Šarišské Jastrabie | 1 205 | 21.4 km² | 56 |
| 19 | Kyjov | 752 | 15.6 km² | 48 |
| 20 | Kamienka | 1 392 | 29.2 km² | 47 |
| 21 | Hromoš | 521 | 13.3 km² | 39 |
| 22 | Jakubany | 2 502 | 65.7 km² | 38 |
| 23 | Mníšek nad Popradom | 674 | 17.8 km² | 37 |
| 24 | Jarabina | 862 | 22.9 km² | 37 |
| 25 | Lesnica | 537 | 14.6 km² | 36 |
| 26 | Veľký Lipník | 1 010 | 27.5 km² | 36 |
| 27 | Orlov | 735 | 20.8 km² | 35 |
| 28 | Litmanová | 630 | 17.9 km² | 35 |
| 29 | Údol | 416 | 13.1 km² | 31 |
| 30 | Malý Lipník | 446 | 14.2 km² | 31 |
| 31 | Hajtovka | 91 | 3.1 km² | 29 |
| 32 | Hraničné | 211 | 7.5 km² | 28 |
| 33 | Lacková | 170 | 6.2 km² | 27 |
| 34 | Kremná | 111 | 4.1 km² | 27 |
| 35 | Legnava | 226 | 8.5 km² | 26 |
| 36 | Šambron | 420 | 17.2 km² | 24 |
| 37 | Veľká Lesná | 496 | 24.3 km² | 20 |
| 38 | Stráňany | 195 | 11.6 km² | 16 |
| 39 | Obručné | 44 | 5.9 km² | 7 |
| 40 | Matysová | 68 | 10.4 km² | 6 |
| 41 | Starina | 58 | 9.1 km² | 6 |
Národné parky a chránené oblasti
2 parkovokres Stará Ľubovňa leží v rámci alebo sa doteká 2 chránených prírodnich oblastí.
Často kladené otázky o obci okres Stará Ľubovňa
Rýchle odpovede o tejto obciAké je sídlo obce okres Stará Ľubovňa?
Sídlom obce okres Stará Ľubovňa je Stará Ľubovňa s 16,338 obyvateľmi.
V ktorom kraji leží okres Stará Ľubovňa?
okres Stará Ľubovňa leží v kraji Prešovský kraj.
Je okres Stará Ľubovňa obec alebo mesto?
okres Stará Ľubovňa je administratívna obec v Prešovský kraj. Sídlom je Stará Ľubovňa.
Koľko ľudí žije v obci okres Stará Ľubovňa?
V obci okres Stará Ľubovňa žije 51 040 obyvateľov, s hustotou 72 obyvateľov na km².
Aká veľká je obec okres Stará Ľubovňa?
Obec okres Stará Ľubovňa má rozlohu 708 km² (273 sq mi).
Koľko obcí je v okres Stará Ľubovňa?
okres Stará Ľubovňa sa delí na 44 obcí. Medziné patrí: Jakubany, Podolínec, Lomnička, Stará Ľubovňa, Kamienka, Veľký Lipník, Veľká Lesná, Jarabina a ďalších 36.
Aké PSČ sú v obci okres Stará Ľubovňa?
Obec okres Stará Ľubovňa má 20 PSČ oblastí s predčíslí 0.
Koľko budôv je v obci okres Stará Ľubovňa?
Obec okres Stará Ľubovňa obsahuje 26 789 zmapovaných budôv, hustota 38 na km².